Güvenli Alış Veriş

Orkide, www.orkidepastanesi.com  sitesiyle internet üzerinden alışverişin yaygınlaşmasını amaçlamaktadır. Bu amacın gerçekleşmesinin önündeki en önemli engellerden biri de internet kullanıcılarının web sitelerinden yapılan alışverişi güvenli bulmamasıdır.

Sanal mağazamızda yapacağınız tüm alış veriş ve ödeme işlemleri GeoTrust Global CA tarafından sağlanan RapidSSL güvenlik sertifikası güvencesi altında gerçekleştirilmektedir.

Orkide Pastanesi Sanal Mağazasında tüm bilgileriniz SSL güvenlik sistemiyle güvence altındadır. Sanal mağazaya giriş yaptığınızda göreceğiniz gibi

https://www.orkidepastanesi.com adres

bloku içerisindeki "S" harfi SSL güvenlik sertifikasının aktif olduğunu göstermektedir.

SSL sertifikası aktif durumda iken bunu internet tarayıcınız üzerinde beliren bir kilit işareti ile görürsünüz.

 

Kredi Kartı Bilgileriniz Kaydediliyor mu?

Ödeme aşamasında kullandığımız kredi kartı bilgileriniz sunucularımızda tutulmamaktadır. Yapılan işlemin mağazalardan yaptığınız işlemle arasında hiç bir fark yoktur. Biz kart numaranızın sadece ilk 4 ve son 4 rakamını görürüz. Bu kayıtlar da bize bankamız tarafından sağlanmaktadır.

Güvenlik Sertifikasını Doğrulama

Güvenlik sertifikamızın geçerlilik bilgilerini RapidSSL'in bu adresteki analiz sayfasından veya alternatif olarak

Ultra Tools internet sitesinden

SSL Shopper internet sitesinden

www. orkidepastanesi.com alan adıyla sorgulayabilirsiniz. 

 

Güvenlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Güvenlik sertifikası, internet üzerinden yapacağınız ödeme işlemleri esnasında kullananacağınız her türlü kişisel bilgilerinizi 128-bit şifreleme sistemi ile şifreleyerek kötü niyetli girişimlerin erişemine engel olur.

SSL Güvenliği (Secure Socket Layer), https protokolü ile çalışan internet şitesi üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali hakları Orkide Pastanesi 'ne aittir.